poniedziałek, 30 marca 2009

Zrozumieć

Coś się zaczyna dziać. Świat  się zaczyna jakoś tak komplikować. Ktoś powiedział mi coś co może mieć znaczenie a może też nie wpłynąć zupełnie na nic. A jednak zastanowiło mnie to. Najgorsze, że nie mam pojęcia czy to było na prawdę czy też to był tylko i wyłącznie żart. 

Byłam na koncercie IRY. Unplugged. Było zajebiście. Atmosfera kameralna, muzyka rewelacyjna, Gadowski gadający z nami pomiędzy piosenkami. Naprawdę super :) Chcę jeszcze raz! 

Byłam na wykładzie prof. Kołodki w ramach Festiwalu Przedsiębiorczości. Człowiek bardzo mądry, mówił bardzo szybko, używał specjalistycznego języka, wtrącał wiele wyrażeń po angielsku, hiszpańsku a nawet rosyjsku. Wykład był o współczesnym świecie, o tym w jakim kierunku zmierza, o ekonomii, miedzynarodowych stosunkach politycznych, konflikatch, kryzysie finansowym i o przyszłości. W pewnym momencie pomyslałam sobie, że jeszcze rok temu z tego co mówi ten człowiek nie zrozumiałabym prawie nic - nie tylko sensu, ale nawet poszczególnych słów, a teraz rozumiem nie tylko o czym mówi, ale też pojmuję sens tego wszystkiego. Zadziwiające jak wiele człowiek potrafi się nauczyć przez rok, oczywiście pod warunkiem, że chce. Na pierwszym roku studiów te wykłady były tak nudne że wszyscy traktowaliśmy je jak przykrą konieczność. Teraz jest zupełnie inaczej. Przychodzę na wykład i wiem, że ktoś przekazuje mi rzetelną wiedzę, że to jest coś co pomoże mi w osobistym rozwoju. Wreszcie widzę, że to wszystko się ze sobą łączy i poszczególne dziedziny są ze sobą bardzo powiązane. Wreszcie wiem jak wykorzystać tą wiedzę :) cudownie jest studiować i mieć świadomość że są miliony ludzi na świecie którzy o tym wszystkim nie mają pojęcia. 

Brak komentarzy: